Kādu ēterisko eļļu var izmantot sejas kopšanai

Ēteriskās eļļas, kas iegūtas no dažādiem augiem, cilvēki izmanto jau ilgu laiku. Tos plaši izmanto kā aromātiskās vielas. Augsta nepastāvība kombinācijā ar ķīmisko aktivitāti noteica to pieprasījumu kā kosmetoloģijā un smaržu ražošanā izmantoto preparātu sastāvdaļas. Tos izmanto arī ārstniecības un profilakses nolūkos.

ādas atjaunošanas eļļas

Pateicoties spējai dziļi iekļūt dermā, tās bieži tiek iekļautas dažādās kosmētikas maskās. To lietošana tīrā veidā netiek praktizēta paaugstinātas ķīmiskās aktivitātes dēļ, kas šajā gadījumā var izraisīt smagu kairinājumu. Tāpēc ēteriskās eļļas sejas ādai tiek izmantotas tikai šķīdumu veidā. Turklāt šķīdumu pamatā nav ūdens, jo tie tajā nešķīst, bet gan dažādas augu eļļas. Izņēmums ir gadījumi, kad ir nepieciešama punktveida ietekme uz defektiem. Dabīgie krēmi var darboties arī kā bāze.

Svarīgs! Nepievienojiet ēteriskās eļļas gataviem krēmiem un citiem kosmētikas līdzekļiem. Fakts ir tāds, ka tiem ir transporta loma citu šķīduma sastāvdaļu nogādāšanai līdz ādas dziļumam, tāpēc to lietošana var izraisīt neparedzamas sekas.

Kosmētiskās sejas maskas ar ēteriskajām eļļām var būt efektīvas visiem ādas tipiem. Galvenais ir izvēlēties pareizo maskas sastāvu. Tāpēc ir jāzina par visbiežāk lietoto eļļu īpašībām.

Kompozīcijas taukainai ādai

Tējas koka, egles, kampara, rozmarīna un bergamotes eļļas labi iedarbojas uz problemātisku dermu ar paaugstinātu tauku dziedzeru darbību. Šis saraksts nav ierobežots. Turklāt jāatzīmē, ka daudziem no tiem ir universāla iedarbība uz dažādiem ādas tipiem.

  • Tējas koka eļļa ir labi parādījusies masku sastāvā, kas paredzētas problemātiskai dermai ar traucētu tauku dziedzeru funkcionalitāti. Tā antiseptiskās īpašības padara to ārkārtīgi efektīvu pret pūtītēm, pūtītēm un citām šāda veida iekaisuma izpausmēm.
  • tējas koka eļļa ādas atjaunošanai
  • Egles eļļai ir līdzīgas īpašības. Tas ir arī efektīvs pret problemātiskās dermas iekaisumu un abscesiem ar paaugstinātu tauku sekrēciju līmeni. Turklāt tai ir atjaunojoša iedarbība uz sejas virsmu, izlīdzinot to. Tāpēc sejas maskas ar egļu ēteriskajām eļļām bieži izmanto, lai tonizētu un atjaunotu novecojošu ādu.
  • Baltā kampara eļļai piemīt antibakteriālas īpašības un tā tiek veiksmīgi izmantota kā pretiekaisuma līdzeklis, kas ir daļa no dažādām kosmētiskajām maskām. Šādas maskas noder pret pinnēm, strutojošiem izsitumiem un citiem iekaisumiem, jo palīdz normalizēt tauku dziedzeru darbu un normalizē problemātiskās dermas svīšanu. Tie var arī palīdzēt izgaismot vecuma plankumus un vasaras raibumus.
  • rozmarīna eļļa ādas atjaunošanai
  • Rozmarīna eļļu atkarībā no sastāva iedala trīs veidos:
    1. Kampars-borneols.
    2. Cineole.
    3. Verbenonisks.

Izvēloties, kuri veidi konkrētā gadījumā ir vēlami, jāatceras, ka maskas, kas satur kampara-borneola tipu, ir noderīgākas problemātiskai, taukainai dermai, kurai ir tendence uz iekaisumu. Sausai ādai ar pastiprinātu lobīšanos, kā arī vīstošai un raupjai ādai piemērotāks ir verbenona veids.

novecojošai ādai, kā atjaunot spēkus ar eļļām

Šādu masku lietošanas kurss normalizē tauku dziedzeru darbību, mīkstina un izlīdzina sejas virsmu, atjaunojot tās elastību. Tajā pašā laikā poras tiek attīrītas un sašaurinātas. Tam ir arī jūtama pretiekaisuma iedarbība, tāpēc tas ir plaši pieprasīts lietošanai pret visdažādākajām ādas slimībām, sākot no furunkulozes un dermatīta līdz pūtītēm.

Lietošana sausai ādai

Atbildot uz jautājumu, kuras eļļas vislabāk iedarbojas uz sausas dermas, vispirms jānosauc apelsīnu, mirres, sandalkoka, rožu un pačūlijas eļļas. To lietošana mitrināšanai var veiksmīgi aizstāt dārgus krēmus. Tomēr to ietekme neaprobežojas tikai ar mitrumu.

apelsīnu eļļa ādas atjaunošanai
  • Apelsīnu eļļu izmanto sausai ādai ievērojamas dehidratācijas stadijā. Tas labi sader ar gandrīz visām bāzes augu eļļām, kurām ir mitrinošs efekts. Maskas, kas ietver to, ir labi parādījušās pret rētām un rētām. Turklāt tie spēj atjaunot normālu epidermas asinsvadu darbību, tādējādi novēršot rosacejas sekas. Tas arī palīdz atbrīvoties no vecuma plankumiem.
  • Mirres eļļu izmanto kā ārstniecisku un profilaktisku līdzekli ļoti sausai, sasprēgājušai ādai. Tas spēj ātri apturēt sausas ādas iekaisumu un apsārtumu, mīkstinot to un atjaunojot tās elastību.
  • Sandalkoka eļļa labi iedarbojas uz sausu, nokarenu ādu, kas zaudējusi savu dabisko toni. Tas spēj atjaunot sausas ādas elastību un dabisko toni, izlīdzinot sīkās krunciņas ap acu un mutes kaktiņiem. Tas efektīvi darbojas, lai atjaunotu sausas dehidrētas ādas ūdens līdzsvaru, kas ir īpaši svarīgi ziemā. Tas var arī balināt ādu un atvieglot rētas un rētas.
  • Rožu eļļa ir ļoti populāra tās daudzpusības dēļ. Tas ne tikai palīdz mitrināt sausu ādu, bet arī ir savelkošs efekts, koriģējot sejas ovālu un izlīdzinot sīkās krunciņas. Tas arī samazina epidermas paaugstināto jutību un stimulē vielmaiņu šūnu audos.
rožu eļļa ādas atjaunošanai

Lai savilktu sejas ādu un atbrīvotos no tās sausuma, ieteicama rožu eļļa.

  • Pačūlijas eļļu izmanto, lai atjaunotu sausu ādu un izlīdzinātu to. Tas pastiprina bāzes augu eļļu mitrinošo iedarbību, nodrošinot to iekļūšanu ādas dziļumos. Sakarā ar to notiek šūnu audu kvalitatīvs piesātinājums ar barības vielām.

Ēteriskās eļļas ādas atjaunošanai

Ēteriskajām eļļām sejas atjaunošanai visbiežāk ir universāla iedarbība un tās var lietot visiem ādas tipiem. Apsveriet, kuri no tiem vislabāk ietekmē ādas atjaunošanos.

  • Citronu eļļa var atjaunot ādu neatkarīgi no tās veida, palēninot tās novecošanos. Turklāt tas stabilizē tauku sekrēciju veidošanos, sašaurinot un attīrot sejas virsmas poras. Tam ir arī spēcīgas balināšanas īpašības.
  • citronu eļļa ādas atjaunošanai
  • Apelsīnu eļļai ir divas šķirnes, jo to var pagatavot no saldajiem un rūgtajiem apelsīniem. Izgatavots no saldā apelsīna, to galvenokārt izmanto dehidrētai un raupjai, kā arī novecojošai ādai. Izgatavots no rūgtā apelsīna, pateicoties spējai normalizēt tauku dziedzeru darbību, to biežāk lieto taukainai ādai. Neatkarīgi no veida tas vienlīdz spēj nodrošināt pretiekaisuma un balinošu efektu.
  • Ilang-ilang eļļai ir arī daudzpusīgas īpašības. Tas var atjaunot un atjaunot visu veidu ādu. Un ne mazāk efektīvi tas ietekmē sejas virsmas problēmzonas, sašaurinot poras un atjaunojot normālu vielmaiņu. Pateicoties tam, to bieži izmanto ne tikai atjaunošanai, bet arī gadījumos, kad nepieciešams atbrīvoties no pinnēm un citiem ādas iekaisumiem.
ilang-ilang eļļa ādas atjaunošanai

Lietojumprogrammas funkcijas

Tā kā ēteriskās eļļas ir ķīmiski un bioloģiski aktīvas vielas, to lietošanā jāievēro vairāki noteikumi:

  • Nedrīkst ļaut tiem iekļūt acīs. Ja tas joprojām notiek, nekavējoties izskalojiet acis ar siltu ūdeni.
  • Pēc to uzklāšanas ir pieļaujams neliels ādas apsārtums. Tomēr, ja tas ir saistīts ar niezi vai citām nepatīkamām reakcijām, jums jāmaina sastāvs vai jāpārliecinās, ka netiek pārkāptas tā devas.
  • ādas mazgāšana pēc atjaunošanas ar eļļām
  • Nevajadzētu aizmirst, kā kompozīcijas aromāts ietekmē jūsu ožu. Ja smarža jums ir nepatīkama, labāk to nomainīt, jo kompozīcijas veiksmīgā darbība cita starpā ir saistīta ar jūsu labo veselību.
  • Tā paša iemesla dēļ jums iepriekš jāzina, kā tas var ietekmēt jūsu vispārējo toni. Tāpēc pirms gulētiešanas nevajadzētu lietot kompozīciju, kas palielina ķermeņa aktivitāti. Tādā pašā veidā kompozīcijas ar relaksējošu efektu nav piemērotas no rīta.