Plazmoliftings: kas tas ir, kontrindikācijas

plazmas ādas atjaunošana

Plazmu iegūst pēc asiņu apstrādes ar centrifugēšanas metodi, un kosmetologs to injicē problemātiskajās ādas vietās. Rezultātā tiek atsākts vielmaiņas mehānisms, palielinās kolagēna un elastīna ražošana, veidojas fibroblasti. Parādās jaunas cilmes šūnas un palielinās hialuronskābes ražošana.

Plazmoliftings iedarbojas dziļā līmenī, tāpēc pacienti pamana, ka āda pēc procedūras ir manāmi pārveidota. Tas kļūst gluds, uzlabojas izskats un atgriežas elastība. Tiek pievilkts sejas ovāls, samazinās dziļās krokas, pazūd smalkās krunciņas.

kā darbojas plazmas liftings

Plazmas izmantošana neaprobežojas tikai ar kosmetoloģiju. Metode tiek plaši izmantota matu izkrišanas ārstēšanai, ārsts veic injekcijas galvas ādā. Turklāt speciālisti izmanto plazmu ceļa locītavas ureaplazmas un artrozes ārstēšanai.

Kā tiek sagatavotas asinis?

Medmāsa ņem asinis no vēnas. To ievieto centrifūgā un paātrina, kur to apstrādā 15 minūtes. Rezultātā asinis tiek sadalītas šādos slāņos:

Ārsts uzklāj klienta seju ar antiseptisku līdzekli. Pēc tam viņš sterilā šļircē ievelk asinis no vidējā slāņa un pēc tam veic vairākas injekcijas problemātiskajās vietās. Pirmajā pusstundā uz sejas ir redzami mazi punktiņi no injekcijām, pēc tam tie pazūd. Pēc nedēļas pacienti atzīmē smalko līniju un grumbu samazināšanos.

Kurš ir piemērots plazmas liftingam?

Procedūra patiks tiem klientiem, kuri izvairās no mehāniskiem un ķīmiskiem pīlingiem. Tas ir droši, jo kosmetologs pats pacienta asinis ievada problēmzonās. Organisms to neatraida, un tam nav blakusparādību. Plazma ir noderīga, jo tajā ir hormoni, vitamīni un fermenti.

Kosmetologi uzskata, ka plazmas terapija ir jāveic tiem klientiem, kuriem ir šādas ādas problēmas:

Metode ir īpaši efektīva kombinācijā ar citām kosmētiskām procedūrām, piemēram, mezoterapiju vai biorevitalizāciju. Procedūra tiek veikta reizi gadā. Ja nepieciešams, to var darīt biežāk, piemēram, divas reizes gadā. Jaunieši varēs veikt vienu vai divas sesijas, un lielākā vecumā procedūru skaitu varēs palielināt līdz astoņām.

Plazmas liftinga iezīmes

Lai plazmas liftinga efekts saglabātos pēc iespējas ilgāk, āda ir pareizi jākopj. Tas ir rūpīgi jātīra, izmantojot produktus ar neitrālu ph, jāmitrina un jāpabaro. Pēc kāda laika injekcijas var atkārtot.

Procedūras iezīmes

Plazmoliftingu veic klīnikā, to neveic mājās. Sākotnējā posmā no pacienta vēnas tiek ņemtas asinis, pēc tam tās tiek apstrādātas laboratorijā un ievietotas aparātā. Centrifugēšanas procesā izdalās plazma, kas satur lielu skaitu trombocītu.

Kad klients atgriežas uz vizīti pie kosmetologa, ārsts veic injekcijas. Procedūra ir praktiski nesāpīga, jo speciālists izmanto ļoti tievu adatu. Sesija ilgst apmēram 30 minūtes. Klientam jābūt gatavam tam, ka vietās, kur veiktas injekcijas, var parādīties neliels pietūkums. Tas notiks trīs dienu laikā. Injekcijas vietas katru dienu apstrādā ar īpašu krēmu. Pēc nedēļas adatas pēdas vairs nav redzamas.

Efekts pēc terapijas būs pamanāms pēc dažām nedēļām, un ilgstošs uzlabojums notiks pēc injekciju kursa. Pacients pamanīs pirmās pozitīvās izmaiņas pēc 4 sesijām. Seja kļūs jaunāka, āda savilksies.

Plazmu injicē zem ādas reizi 3 nedēļās, ārsta apmeklējumu skaits ir atkarīgs no pacienta ādas stāvokļa. Pārtraukumos starp sesijām sākas epidermas atjaunošanas process. Tā kļūst elastīgāka, pazūd maisiņi zem acīm, samazinās ādas ļenganums. Uz vaigiem parādās sārtums, sejas krāsa kļūst svaiga.

Jauniešiem pozitīvas izmaiņas būs redzamas jau pēc pirmās procedūras, un ilgstošs efekts parādīsies dažu dienu laikā pēc seansa pabeigšanas. Lai rezultātus nostiprinātu, ir jāiziet no 2 līdz 5 procedūrām.

Plazmas liftinga efekts saglabājas aptuveni divus gadus, taču tas viss ir atkarīgs no organisma individuālajām īpašībām. Starp metodes priekšrocībām ir īss rehabilitācijas periods un pilnīga hormonu ietekmes neesamība.

Kontrindikācijas

Tāpat kā visām efektīvajām procedūrām, arī plazmas liftingam ir savas kontrindikācijas. Injekcijas ir aizliegtas šādos gadījumos:

Plazmas tehnoloģijas kosmetoloģijā un dermatoloģijā: jaunas iespējas un izmantošanas perspektīvas

Plazmas tehnoloģiju izmantošana ir salīdzinoši jauns virziens kosmetoloģijā un vēl nav līdz galam skaidrs. Pirmās ierīces tika radītas kā alternatīva lāzeratjaunošanai, taču jaunākie pētījumi liecina, ka plazmas izmantošanas iespējas ir daudz plašākas.

Plazma: kas tas ir?

Lai saprastu plazmas tehnoloģijas izmantošanas priekšrocības, vispirms sapratīsim, kas ir plazma. Plazma ir gāze, kas atšķirībā no mums ierastajām stabilajām gāzēm sastāv ne tikai no neitrālām molekulām, bet ietver arī lādētas daļiņas – brīvos elektronus un pozitīvos un negatīvos jonus (un dažos gadījumos sastāv tikai no šīm lādētajām daļiņām).

Neskatoties uz to, ka plazmā ir dažādu pazīmju daļiņas, pozitīvo un negatīvo lādiņu nesēju skaits tilpuma vienībā ir gandrīz vienāds - tas ir, plazmas kopējais lādiņš ir nulle. Šo funkciju, kas atšķir plazmu no citām sistēmām, kas satur lādētas daļiņas (piemēram, elektronu vai jonu starus), sauc pargandrīz neitralitāte. Tajā pašā laikā plazma saglabā galveno īpašību, kas to atšķir no stabilām gāzēm - spēju mijiedarboties ar ārēju elektromagnētisko lauku un vadīt elektrisko strāvu.

Gāze pārvēršas plazmas stāvoklī, kad uz to tiek pārnests liels enerģijas daudzums, kas var "noplēst" elektronus no atomiem. Tādējādi plazmu sauc par ceturto (pēc cietā, šķidrā un gāzveida) vielas agregācijas stāvokļa.

plazmas agregācijas stāvoklis
  1. Vielas fizikālie stāvokļi
  2. Paaugstināta enerģija
  3. Cieta viela. Cietā stāvoklī viela saglabā savu formu un tilpumu – to veidojošās molekulas ir savienotas viena ar otru ar stiprām saitēm un sakārtotas stingri sakārtotā veidā. Zemā temperatūrā visas vielas sasalst un pārvēršas cietās vielās
  4. Šķidrums. Šķidrā stāvoklī viela saglabā tilpumu, bet nesaglabā formu — starp molekulām ir pievilcība, kas ir pietiekami spēcīga, lai tās turētu cieši kopā, bet nav pietiekami spēcīga, lai saglabātu nemainīgu struktūru.
  5. Gāze. Gāzes molekulas mijiedarbojas vāji un pārvietojas haotiski, kā rezultātā gāze aizpilda visu pieejamo tilpumu.
  6. Plazma. Tā ir daļēji vai pilnībā jonizēta gāze. Mijiedarbojas ar citām lādētām daļiņām un elektromagnētisko lauku.

Tam nepieciešamā enerģija ir atkarīga no konkrētās vielas, proti, tās atomu ārējo elektronu apvalku struktūras: jo vieglāk atoms atdod elektronu, jo mazāk enerģijas jātērē tā noņemšanai. Dabiskos apstākļos šādas enerģijas avots galvenokārt ir apkure, bet plazmu var iegūt citos veidos.

Plazmas biomedicīnas ietekme

Specifiskā ietekme uz mērķa audiem būs atkarīga no izmantotās plazmas veida, tās devas, plūsmas ātruma, spiediena, ekspozīcijas laika (parametri, kurus var ietekmēt ierīces modifikācijas) un paša audu īpašībām.

Tomēr jāsaka, ka pēdējos gados arvien lielāku uzmanību piesaista aukstās zemas temperatūras plazmas (35–40 o C) tehnoloģija, kas ļauj sasniegt ārstniecisku efektu, nebojājot dzīvos audus.

Turklāt tika konstatēts, ka brūču ārstēšana ar aukstu, zemas temperatūras plazmu paātrina to dzīšanu. Nesenais darbs, kas publicēts žurnālā, parādīja, ka šāda plazma stimulē keratinocītu proliferāciju un diferenciāciju, aktivizējot β-katenīna signalizācijas ceļu un inhibējot E-kadherīnu, kas ir atbildīgs par šūnu augšanas kontakta kavēšanu. Pelēm, kuru brūces tika apstrādātas ar zemas temperatūras plazmu, pēc 15 dienām bija gandrīz pilnīga epidermas un muskuļu audu atjaunošana, kā arī augsts kolagēna šķiedru blīvums, savukārt brūcēs, kas sadzija dabiski, šie procesi noritēja daudz lēnāk.

lēna brūču dzīšana

Kreisā brūce sadzija dabiski, labās puses brūce tika apstrādāta ar aukstu zemas temperatūras plazmu 3 reizes dienā 5 minūtes 2 nedēļas.

Jaunākie pētījumi arī atklāja, ka aukstā plazma īslaicīgi samazina stratum corneum barjerfunkciju un palielina ādas caurlaidību pret medikamentiem un kosmētiku. Tiek pieņemts, ka tas ir saistīts ar lipīdu divslāņu pārstrukturēšanu plazmas ietekmē un pagaidu kanālu veidošanos, kas atvieglo dažādu vielu pāreju.

  1. Stratum corneum
  2. Starpšūnu lipīdi
  3. Hidrofilā grupa
  4. Hidrofobā grupa
  5. Pirms plazmas apstrādes
  6. Pēc plazmas iedarbības
  7. Atgriezties sākotnējā stāvoklī

Ir arī pierādīts, ka impulsa elektriskie lauki, kas veidojas, plazmai saskaroties ar ādu, spēj mainīt šūnu membrānu elektrisko lādiņu un veidot poras, caur kurām šūnā var iekļūt dažādas aktīvās vielas. Šo parādību sauc par elektroporāciju.

Turklāt plazma ietekmē asins recēšanu, imūnsistēmu un vēža šūnu proliferāciju un apoptozi [10].

Plazmas metodes kosmetoloģijā

Plazmas tehnoloģiju ēras sākums kosmetoloģijā ir saistīts ar plazmas termisko iedarbību. Tādējādi plazmas atjaunošanas metodes ir balstītas uz kontrolētiem termiskiem audu bojājumiem, lai uzsāktu reģenerācijas procesus un audu "atjaunošanos". Šis princips ir galvenais no citām aparatūras atjaunošanas metodēm, tomēr plazmas izmantošanai ir savas īpatnības.

Plazmas ādas reģenerācija

Plazmas atjaunošanas pionieris ir plazmas ādas reģenerācijas tehnoloģija, kas parādījās 2006. gadā. Tika ierosināts izmantot slāpekli kā plazmu veidojošu gāzi - inertu gāzi, kas var izspiest oksidēšanai un sadegšanai nepieciešamo skābekli no virsmas. ādu un tādējādi samazina apdegumu un rētu veidošanās risku.

Īpaši augstas frekvences elektriskās strāvas ietekmē ierīces rokturī tiek jonizētas slāpekļa molekulas un veidojas plazma, kas bezkontakta veidā tiek nogādāta ādā milisekundes impulsu veidā (šī ne- kontakta apstrādes metode ļauj ādai ātri atdzist un novērš apdegumu risku no ierīces daļām). Tas ir, būtībā plazma ir elektriskās enerģijas "nesējs".

Tiklīdz plazma nonāk ādā, tās enerģija ātri sadalās pa virsmu un nodrošina ādas gradienta sildīšanu – vispirms epidermu un pēc tam (atkarībā no izmantotā enerģijas līmeņa) dermā, veidojot virspusēju neatgriezenisku termisku bojājumu zonu un dziļāka termiskās modifikācijas zona.

plazmas liftings kosmetoloģijā
  1. Impulsu enerģija
  2. Termiskās modifikācijas zona (sarkana)
  3. Termisko bojājumu zona (rozā)

Termiskā efekta dziļumu un laukumu nosaka enerģijas iestatījums un uzgaļa vietas izmērs, ko var palielināt vai samazināt, virzot galu tuvāk vai tālāk no ādas virsmas. Tādējādi zemas enerģijas impulsi (apmēram 1 J) ietekmē tikai epidermu, bet augstas enerģijas (3–4 J) impulsi silda dermu (dziļums sasniedz 500–600 µm).

Būtiski, ka atšķirībā no lāzeriem plazmai nav nepieciešama hromoforu klātbūtne ādā, tāpēc audu uzsilšana notiek vienmērīgi, bez "sprādzienbīstamas" audu iztvaikošanas. Vecās bojātās epidermas slānis kalpo kā "bioloģiskais aizsargpārsējs" apakššūnām un paliek vietā, līdz veidojas jauna, un pēc tam pakāpeniski nolobās. Turklāt tas ļauj apstrādāt jebkura fototipa ādu un samazina tādu blakusparādību risku kā rētas, infekcijas un depigmentācija. Pat ar augstu enerģijas patēriņu neoepitelizācija notiek ātri un parasti tiek pabeigta 5–7 dienu laikā pēc procedūras.

Dermas slānī notiekošie procesi ilgst ilgāk. Tūlīt pēc apstrādes tiek novērota kolagēna šķiedru kontrakcija (tajās vietās, kur sildīšanas temperatūra pārsniedza 60 o C) un reakcijas uz karstuma šoku, pēc tam notiek pakāpeniska bojāto struktūru iznīcināšana un neokolaģenēzes un neoelastoģenēzes aktivizēšanās. Ādas remodelācijas procesi turpinās vismaz 3 mēnešus pēc ārstēšanas.

plazmas liftings pirms un pēc
  1. Pirms tam
  2. Pēc
  3. 4. diena

Frakcionētas mikroplazmas RF tehnoloģija

Vēl viena iespēja izmantot plazmas īpašās īpašības pretnovecošanās procedūrām ir frakcionētās mikroplazmas RF tehnoloģija, kas parādījās 2010. gadā.

Uz īpašiem manipulatora galiem (kustīgu rullīšu vai plakanu stacionāru stiprinājumu veidā) ir daudz adatu elektrodu (spicuļu). Tuvojoties dažus mikrometrus līdz ādas virsmai, spēcīga elektriskā radiofrekvences izlāde, kas iet cauri elektrodiem, rada plazmas uzplaiksnījumus (augsta blīvuma mikroplazmas izlādes).

Šie uzplaiksnījumi "caurdur" epidermu un dermas augšējos slāņus, veidojot mikrokanālus, ko ieskauj termiskā bojājuma zona. Ar tālāku veltņa rotāciju (vai spiedienu ar stacionāru sprauslu) spiciņas tiek iespiestas šajās ablācijas zonās, izdarot tām papildu mehānisku ietekmi.

Bojājumu dziļumu un lielumu noteiks arī impulsu enerģija un ilgums (saskaņā ar pētījumiem uz sivēnu ādas ablācijas akas var sasniegt 50–200 µm dziļumu un 80–200 µm diametru, kā arī koagulācija zona ap tiem var paplašināties vēl par 100–200 µm). Epitelizācija tiek pabeigta 3-4 dienās, dermas remodelācijas procesi ilgst līdz 6 mēnešiem.

Frakcionētā mikroplazmas RF apstrāde ir ieteicama ar vecumu saistītu izmaiņu (grumbu, ādas ļenganuma u. c. ) koriģēšanai, kā arī ādas tonusa izlīdzināšanai un rētu mazināšanai. Turklāt procedūru ātrums (vidēji 10 minūtes 5 piegājieniem pa seju) ļauj izmantot rullīšus, lai apstrādātu lielas ādas vietas, piemēram, vēderu.

kas ir plazmas terapija

Plazmas terapija jeb PRP terapija ir inovatīvs risinājums skaistumam un jaunībai. Zinātnieki nāca klajā ar metodi, kas izmanto pacienta paša asins plazmu, lai uzlabotu ādas izskatu un veselību. Tātad to var uzskatīt par vienu no dabiskākajām tehnoloģijām estētiskajā medicīnā.

PRP terapijas būtība: plazmas darbības mehānisms

plazmas terapijas būtība

Plazmas terapija - kāda ir šī procedūra? Ideja ir tāda, ka pacientam asinis vispirms ņem no vēnas, tad ievieto centrifūgā – tur plazmu atdala no sarkanajām asins šūnām un leikocītiem. Pēc tam to ievada zonās, kurām nepieciešama atjaunošana vai uzlabošana. Pateicoties šādām injekcijām, tiek stimulēts savu fibroblastu (saistaudu šūnu) darbs, kas ir atbildīgi par kolagēna un elastīna ražošanu.

Kāpēc tas ir tik efektīvi? Fakts ir tāds, ka asins plazmā ir ne tikai vitamīni un olbaltumvielas, bet arī augsta trombocītu koncentrācija, kas aktivizē vielmaiņas procesus organismā.

Izrādās, ka PRP terapijai ir dubults efekts: pateicoties paša pacienta resursiem, tiek paātrināts šūnu atjaunošanās process, kā arī mikroadatas stimulē audu reģenerāciju.

Turklāt dažreiz plazmai tiek pievienota hialuronskābe, ar ķermeni saistīta viela. Tas ļauj vēl pamatīgāk mitrināt ādu.

Plazmas ārstnieciskās īpašības padara to par universālu līdzekli cīņā par svaigu un ziedošu izskatu. Tās darbības princips patiesībā ir pašatjaunošanās no iekšpuses.

No šādas procedūras var sagaidīt šādus efektus:

  • Uzlabota sejas krāsa;
  • Palielināsies ādas elastība un mitrināšana;
  • Pigmenta plankumi pazudīs vai kļūs mazāk pamanāmi;
  • Sejas ovāls tiks pievilkts;
  • Tauku dziedzeru darbība tiek normalizēta;
  • Rētas, rētas un postakne kļūs mazāk pamanāmas.
  • Plazmas terapija arī paātrina ādas atjaunošanos pēc dažādiem pīlingiem un parasti tiek kombinēta ar citām kosmētiskām procedūrām.

Indikācijas un kontrindikācijas PRP terapijai

indikācijas un kontrindikācijas plazmas terapijai

Kas ir plazmas terapija kosmetoloģijā? Apskatīsim tuvāk tās daudzveidīgās iespējas.

Indikācijas parplazmas terapija:

  • Izteiksme un vecuma grumbas;
  • Pigmentācija pēc pārmērīgas sauļošanās;
  • Sausa un jutīga āda;
  • Paaugstināta taukaina āda;
  • Sejas ovāla "nokarāšanās";
  • Ķermeņa vaļīga āda.

PRP terapiju izmanto ne tikai sejas atjaunošanai, bet arī dažādu ķermeņa zonu korekcijai – piemēram, vēdera, krūšu, gurnu un sēžamvietas savilkšanas efektam. Turklāt jūsu asins plazma tiek izmantota intīmai plazmas atjaunošanai, jo tā atrisina estētiskās problēmas un novērš pārmērīgu sausumu šajā delikātajā zonā.

Kontrindikācijas plazmas terapijai:

  • Hronisku slimību saasināšanās;
  • Iekaisuma procesi injekcijas vietās;
  • Plazmas terapija ir nopietna medicīniska procedūra, kuru var veikt tikai ārsts ar speciālu izglītību. Tāpēc ir svarīgi rūpīgi izvēlēties speciālistu.

Sagatavošanās procedūrai

Ir svarīgi pieiet PRP terapijas sesijai ar pilnu atbildību. Apmēram nedēļu pirms tam konsultējieties ar ārstu, kurš izrakstīs nepieciešamās pārbaudes, lai izslēgtu kontrindikācijas un izvairītos no iespējamām komplikācijām.

Kas jādara pirms procedūras?

  • Veikt vispārējās un bioķīmiskās asins analīzes;
  • Veikt HIV un hepatīta pārbaudi;
  • Nedēļu pirms plazmas terapijas izvairieties no pīlinga;
  • Izvairieties no alkohola lietošanas un smēķēšanas 7 dienas;
  • Pārtrauciet lietot medikamentus uz nedēļu;
  • Nepārēdieties pirms sesijas — labāk ir uzkodas dažas stundas pirms tam.

No šo ieteikumu ievērošanas ir atkarīga procedūras drošība un tas, cik apmierināts pacients būs ar gala rezultātu.

Plazmas terapijas tehnika

Viena plazmas terapijas sesija ilgst aptuveni tikpat ilgu laiku kā citas injekcijas skaistumkopšanas procedūras. Tas sastāv no vairākiem posmiem:

  • Pacienta seja tiek attīrīta no kosmētikas un citiem piesārņotājiem.
  • Sāpju mazināšanai korekcijas zonās tiek uzklāts anestēzijas krēms.
  • No pacienta vēnas ņem asinis un tūbiņu nekavējoties ievieto centrifūgā.
  • Pēc 10-15 minūšu centrifugēšanas plazma tiek atdalīta no pārējās asins masas.
  • Izmantojot plānas, zemas traumatiskas adatas, pacientam zem ādas tiek injicēta plazma.
  • Gala rezultātu var novērtēt vidēji pēc divām nedēļām, kad āda ir pilnībā atveseļojusies.

Cik tas būs pamanāms, ir atkarīgs no pacienta vecuma un ādas stāvokļa. Piemēram, meitenes 30 gadu vecumā gandrīz noteikti redzēs ievērojamu atšķirību, bet 60 gadu vecumā jums nevajadzētu gaidīt satriecošu efektu, lai gan ādas kvalitāte un tās turgors jebkurā gadījumā palielināsies.

Rehabilitācijas periods

Lai pilnībā izbaudītu plazmas terapijas efektu, ir svarīgi ievērot vienkāršus ieteikumus vismaz dažas dienas pēc seansa.

  • Izvairieties no dekoratīvās kosmētikas, jo liekas manipulācijas ar seju var izraisīt iekaisuma procesus;
  • Neaiztieciet, berzējiet un neskrāpējiet korekcijas vietas;
  • Notīriet ādu ar maigiem līdzekļiem bez abrazīvām daļiņām vai spirta;
  • Izmantojiet sauļošanās līdzekli ar augstu aizsardzības faktoru un izvairieties no tiešiem saules stariem;
  • Izvairieties no alkohola lietošanas un medikamentu lietošanas vairākas dienas, lai netraucētu atveseļošanās procesus;
  • 2 nedēļas atturēties no saunas, solārija un peldbaseina apmeklējuma.

Alternatīvas procedūras

Daži pacienti no PRP terapijas sagaida radikālu atjaunošanos, un, ja rezultāti nešķiet pietiekami izteikti, viņi var pievērsties alternatīvām metodēm.

Mezoterapija. Tā ir veselīgu vitamīnu kokteiļu ievadīšana zem ādas vai galvas ādā. Sejas mezoterapija ir populāra tās zemā sāpju līmeņa dēļ.

Kontūrplastika. Izskata korekcija, izmantojot pildvielas, ir viena no modernākajām procedūrām. Sejas kontūrēšana sniedz ātrus rezultātus.

Botulīna terapija. Botulīna toksīna injekcijas ātri izlīdzina grumbas, bet pēc dažiem mēnešiem tās "atgriežas".

Aparatūras tehnikas. Mūsdienās populāras ir neinvazīvas skaistuma atjaunošanas metodes – piemēram, izmantojot lāzeru. Galvenais ir izvēlēties drošāko.

Vītnes pacelšana. Atjaunošanās ar diegiem efektivitātes ziņā var konkurēt ar plastisko ķirurģiju. Un, ja izvēlēsities kvalitatīvus materiālus, tas būs arī fizioloģiski, jo lielākā daļa mūsdienu diegu ir absorbējami.

Secinājums

Interese par plazmas tehnoloģijām pieaug – to apliecina lielais ierīču skaits, kas pēdējos gados ir parādījušies tirgū. Plazmas atjaunošana nodrošina maigāku efektu nekā ablācijas lāzeri, taču tai ir mazāk blakusparādību, un tā kļūst arvien vairāk kontrolējama. Papildu priekšrocība ir iespēja izmantot plazmu tumšu ādas fototipu ārstēšanai.

Turklāt ir parādījušās kosmētiskās ierīces, kas ģenerē aukstu zemas temperatūras plazmu, kas būtiski paplašina plazmas tehnoloģiju izmantošanas perspektīvas un liecina par to popularitātes pieaugumu nākotnē.