Frakcionēta atjaunošanās

kas ir frakcionēta atjaunošanās

Frakcionālā atjaunošanās ir viena no aparatūras kosmetoloģijas metodēm, kas uzlabo ādas stāvokli, pakļaujot to lāzera starojumam.

Lai novērstu estētiskās nepilnības, ir nepieciešams iziet procedūru kursu, kuru precīzs skaits tiek aprēķināts, ņemot vērā problēmas smagumu un raksturu.

Procedūras indikācijas

Indikācijas frakcionētai atjaunošanai ir tādi estētiski defekti kā:

 • strijas (arī pēcdzemdību periodā);
 • telangiektāzija (zirnekļa vēnas, vizuāli pamanāmu mazu kapilāru tīkls);
 • paplašinātas poras;
 • pinnes un to sekas (akne un pēcakne);
 • tumši plankumi;
 • mīmiskās un statiskās grumbas.

Procedūra sevi pierādījusi arī ļenganas, izbalējošas, bez vitalitātes, blāvas ādas, uz kuras parādījās nokarājušās vietas, vizuāli pievienojot gadiem.

Frakcionālās atjaunošanās veidi

Atkarībā no indikācijām tiek izmantoti divu veidu lāzeri:

 • ablative;
 • neablatīvs.

Frakcionētiablatīva atjaunošanāsTā ir vērsta uz bojāto ādas zonu likvidēšanu, veidojot tajās tā saucamās mikrotermiskās apstrādes zonas, kuras dabiskās audu reģenerācijas procesā aizstāj veseli, no defektiem brīvi audi. Šāda veida iedarbība ir īpaši noderīga rētu un striju likvidēšanai. Pateicoties tam, iespējams panākt izteiktu liftinga efektu, pievilkt nokarenās vietas, tonizēt segumu.

Neablācijas lāzerivairāk koncentrējas uz darbu ar dziļajiem ādas slāņiem. Frakcionālās atjaunošanas procedūras īpatnība šajā gadījumā ir virsmas audu bojājumu neesamība. Pateicoties tam, ka stari iekļūst dziļāk, tiek stimulēta elastīna un kolagēna ražošana – divi strukturālie elementi, kas nepieciešami, lai āda saglabātu elastību un gludumu. Šādu procedūru ietekme tiek uzskatīta par izteiktāku un ilgstošāku.

Par atjaunošanās procedūru

Iepriekšējai sagatavošanai ādai tiek uzklāts anestēzijas krēms, kas paredzēts sāpīguma mazināšanai. Pēc tam ārsts pāriet tieši uz vietas apstrādi ar lāzeru. Mūsu centrā ir moderns aprīkojums - frakcionēta sistēma ar skeneri un daudzfunkcionāla lāzersistēma. Pirms darba uzsākšanas ierīces tiek noregulētas, tiek iestatītas noteiktas vērtības, kas raksturo instalācijas radītā lāzera stara fizikālās īpašības. Parametrus izvēlas kosmetologs individuāli, pamatojoties uz pacienta ādas fototipa indikācijām un īpašībām, kas padara šādu triecienu drošāku un vienlaikus efektīvāku katrā atsevišķā gadījumā.

rehabilitācijas periods

Pirmajā dienā pēc frakcionētas atjaunošanās ādas izskatu var salīdzināt ar to, kāds tai ir pēc saules apdeguma. Lai labāk izturētu rehabilitāciju, īpaši pirmajās stundās, ir norādītas aukstās kompreses. Lai to izdarītu, ieteicams iepriekš mājās sagatavot ledu. Apsārtums pakāpeniski mazināsies, kad audi atjaunosies. Šajā laikā labāk paņemt atvaļinājumu no darba. Tādas parādības kā epidermas lobīšanās tiek uzskatītas par normu.

Vīriešiem ir atļauts skūties tikai otrajā dienā. Pirms tam ir izslēgti jebkādi mehāniski un citi spriegumi uz ādas. Jums vajadzētu arī ierobežot braucienus uz pirtīm un saunām. Pēc 2-4 dienām varat nodarboties ar sportu un piedzīvot nopietnu fizisko slodzi.

Frakcionētas atjaunošanās rezultāti

Procedūras rezultāts ir gluda, tonizēta āda, bez grumbām un rētām. Visas krokas ir izlīdzinātas, vietas ar pigmentācijas traucējumiem pazūd, to vietā parādās jaunas, veselīgas. Pateicoties kosmētisko defektu novēršanai, tiek panākts izteikts liftinga efekts, kļūst skaidras kontūras, kā rezultātā āda uz vairākiem gadiem kļūst jaunāka, kas kļūst pamanāma ar neapbruņotu aci.

Kontrindikācijas procedūrai

Lāzera starojumam ir daži ierobežojumi:

 • iekaisuma procesi skartajā zonā;
 • infekcijas patoloģijas;
 • dažādas dermatoloģisko slimību formas (psoriāze, ekzēma un citi);
 • ļaundabīgi audzēji un neskaidras etioloģijas audzēji ārstēšanas zonā;
 • alerģiskas reakcijas.

Pacienti, kas cieš no garīgiem traucējumiem, kā arī grūtnieces un sievietes, kas baro bērnu ar krūti, arī nav atļautas pirms procedūras.